Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Οκτωβρίου 22, 2019, 11:28:46 μμ
Αρχική Βοήθεια Αναζήτηση Σύνδεση Εγγραφή
Νέα: Proticamp forum - Συζητήσεις για τις ορθόδοξες εκκλησιαστικές κατασκηνώσεις

+  Proticamp forum
|-+  Συζητήσεις
| |-+  Η κατασκήνωση της Πρώτης σήμερα
| | |-+  Τα παλαιά στελέχη σήμερα
« προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: [1] Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Τα παλαιά στελέχη σήμερα  (Αναγνώστηκε 22185 φορές)
Proticamp Webmaster
Διαχειριστής
Αρχάριο μέλος
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Προφίλ WWW
« στις: Απριλίου 16, 2010, 08:47:16 μμ »

Με αφορμή διάφορα μηνύματα στο Βιβλίο Επισκεπτών αλλά και ερωτήσεις φίλων, είπα να γράψω ό,τι ξέρω για το τι κάνουν τα παλαιά στελέχη της Κατασκήνωσης σήμερα.
  • Ο κ. Σάκκος, ο πρώτος αρχηγός που πέτυχα εγώ, είναι ομότιμος καθηγητής Θεολογίας στο Πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης. Δείτε κάποιες ομιλίες του εδώ.
  • Ο κ. Μύρου, ο δεύτερος αρχηγός, είναι τώρα ο αρχιμανδρίτης Αυγουστίνος Μύρου. Ομιλίες του εδώ.
  • Ο κ. Λιάκος, ο τρίτος και πλέον γνωστός αρχηγός της Κατασκήνωσης, είναι ιεροκήρυκας της Αρχιεπισκοπής Αθηνών και διαμένει στο κέντρο της Αθήνας. Σε αυτόν οφείλεται όλο σχεδόν το υλικό που πήραμε για να φτιάξουμε την ιστοσελίδα της κατασκήνωσης και τον ευχαριστούμε θερμώς και για ό,τι άλλο μας δώσει στο μέλλον.
  • Ο κ. Κουντουράς, ο παλαιός γιατρός της κατασκήνωσης, είναι καθηγητής Παθολογίας στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης. Δείτε εδώ ένα άρθρο του με αφορμή το θάνατο του αδελφού (αν δεν απατώμαι) του π. Αυγουστίνου Μύρου, του Κωνσταντίνου, εδώ ένα άρθρο - κριτική στην ομοιοπαθητική και εδώ μια επιστημονική ανακοίνωση, όπου τον δείχνει και σε μεγάλη φωτογραφία. Δείτε και το http://nestoras.org, την ιστοσελίδα του συλλόγου φοιτητών που τραγουδούσε τραγούδια του κ. Κουντουρά, τα οποία μπορείτε να κατεβάσετε από την ενότητα Downloads της ιστοσελίδας της Κατασκήνωσής μας.
  • Ο αγαπητός μας υπαρχηγός κ. Χατζηγιάγκου είναι πλέον Αρχιμανδρίτης. Ονομάζεται π. Επιφάνιος και είναι προϊστάμενος του Μητροπολιτικού Ναού της Φλώρινας.
  • Ο π. Ιουστίνος Μπαρδάκας (πρώην Στέφανος) είναι πρωτοσύγκελος της Μητροπόλεως Φλωρίνης.
  • Ο π. Αυγουστίνος Αυξωνίδης (πρώην Άρης) είναι προϊστάμενος του Ι.Ν. Αγίων Νεομαρτύρων στην Πτολεμαϊδα.
  • Ο Χαράλαμπος Δρίζης, γνωστός και αγαπητός ομαδάρχης από την Αθήνα, είναι μοναχός στην Ιερά Μονή Λογγοβάρδας της Πάρου (όπου είναι μοναχοί και άλλοι κατασκηνωτές) με όνομα (αν θυμάμαι καλά) π. Λεόντιος.
  • Ο Γιάννης Αθανασιάδης, γνωστός ομαδάρχης από την Πτολεμαΐδα, είναι σήμερα ιερέας και ονομάζεται π. Ιωαννίκιος. Είναι ο σημερινός αρχηγός της Κατασκήνωσης της Πρώτης.
Αν έχω γράψει κάτι ανακριβές, ας με διορθώσει κάποιος, αυτά θυμάμαι πρόχειρα. Για άλλα στελέχη δεν ξέρω ακριβώς τη θέση τους, όποιος γνωρίζει ας γράψει σχετικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 24, 2010, 01:36:45 πμ από Proticamp Webmaster » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε:  

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης